LIFESTYLE Zdrowie

Projekt, która ułatwi życie osób niepełnosprawnych w Krakowie

Projekt, która ułatwi życie osób niepełnosprawnych w Krakowie
Grupa krakowskich licealistów stworzyła stronę internetową disabled.pl - interaktywną mapę miejsc z udogodnieniami dla osób z

Data publikacji: 2020-04-30
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Projekt, która ułatwi życie osób niepełnosprawnych w Krakowie
Kategoria: LIFESTYLE, Zdrowie

Grupa krakowskich licealistów stworzyła stronę internetową disabled.pl – interaktywną mapę miejsc z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami.

Projekt, która ułatwi życie osób niepełnosprawnych w Krakowie LIFESTYLE, Zdrowie - Grupa krakowskich licealistów stworzyła stronę internetową disabled.pl - interaktywną mapę miejsc z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami.

Grupa krakowskich licealistów stworzyła stronę internetową disabled.pl – interaktywną mapę miejsc z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami. Można z niej korzystać bezpłatnie. Inicjatywa powstała w ramach olimpiady "Zwolnieni z Teorii".

 

Disabled.pl – Kraków przyjaźniejszy osobom niepełnosprawnym
Celem projektu jest dostarczenie przejrzystego źródła informacji, które ułatwi użytkownikom korzystanie z zasobów miasta, dzięki przedstawieniu w różnych kategoriach dziesiątek, a nawet setek przyjaznych im punktów.

Pracujemy nad tym, aby użytkownicy mieli możliwość dodawania miejsc do mapy samodzielnie. Planujemy rozwijać ten projekt nawet po zakończeniu konkursu “Zwolnieni z Teorii”, zarówno dodając nową funkcjonalność, jak i poszerzając zasięg naszej usługi. Na razie staramy się skupić na rozwoju bazy krakowskiej, lecz planujemy rozwój na większą skalę w niedalekiej przyszłości. Nacisk stawiamy na większe miasta, które mają większe
bazy potencjalnych użytkowników i zgłaszających punkty. Pragniemy też współpracować z urzędami, które mają historię wspierania podobnych inicjatyw społecznych, zwłaszcza w zakresie niepełnosprawności – mówi Jan Dworakowski, kierownik projektu.

Aby skorzystać z interaktywnej mapy wystarczy wejść na stronę disabled.pl i wybrać odpowiedni punkt, a wtedy można już zapoznać się z udogodnieniami dostępnymi w danym miejscu. Na liście znajdują się informacje dotyczące m.in. toalet, zniżek, parkingów, czy przestrzeni.

 

Razem możemy więcej!
Patronat nad tym ambitnym projektem objęła Fundacja CoderDojo Polska – to właśnie w organizowanych przez nią zajęciach uczestniczy kilku członków zespołu disabled.pl. CoderDojo kształci dzieci, młodzież i dorosłych w ramach bezpłatnych warsztatów programowania oraz kompetencji służących do kreatywnego wykorzystywania nowych technologii na co dzień. Celem tych działań jest właśnie rozwój technologicznych talentów, nauczenie młodych ludzi nieszablonowego myślenia i współpracy.

A to już wiesz?  Zaćma - świat za mgłą

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Projekt, która ułatwi życie osób niepełnosprawnych w Krakowie LIFESTYLE, Zdrowie - Grupa krakowskich licealistów stworzyła stronę internetową disabled.pl - interaktywną mapę miejsc z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Zdrowie

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy