BIZNES Firma

TOKAI COBEX POLSKA DBA O ZDROWIE SWOICH PRACOWNIKÓW

TOKAI COBEX POLSKA DBA O ZDROWIE SWOICH PRACOWNIKÓW
Doskonale zdaje sobie z tego sprawę firma Tokai COBEX Polska, która od stycznia wprowadziła bogaty pakiet medyczny, a także stale usprawnia swoje działania związane z ochroną przed

Data publikacji: 2021-01-22, 13:00
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: TOKAI COBEX POLSKA DBA O ZDROWIE SWOICH PRACOWNIKÓW
Kategoria: BIZNES, Firma,

Doskonale zdaje sobie z tego sprawę firma Tokai COBEX Polska, która od stycznia wprowadziła bogaty pakiet medyczny, a także stale usprawnia swoje działania związane z ochroną przed COVID-19.

Doskonale zdaje sobie z tego sprawę firma Tokai COBEX Polska, która od stycznia wprowadziła bogaty pakiet medyczny, a także stale usprawnia swoje działania związane z ochroną przed COVID-19.

Troska o zdrowie i bezpieczeństwo, a jednocześnie dobre samopoczucie pracowników jest niezwykle istotnym elementem funkcjonowania przedsiębiorstw. 

Walka z COVID – 19 od pierwszych dni pandemii
Firma Tokai COBEX Polska niezwykle poważnie podchodzi do kwestii zdrowia swoich pracowników, dlatego już od pierwszych dni pandemii wdrożyła wiele z dostępnych na rynku środków ochrony przed koronawirusem: wprowadzono kamery termowizyjne mierzące temperaturę ciała, zakupiono jonizatory powietrza, regularnie dezynfekowane są pomieszczenia oraz powierzchnie ogólnodostępne, wprowadzono także wysokiej jakości środki ochronne oraz dezynfekujące, czy też mobilne laboratorium wykonujące testy wirusa SARS-CoV-2 dla wszystkich pracowników wymagających diagnozy. Ponadto umożliwiono pracę zdalną we wszystkich obszarach, w których było to wykonalne. Dodatkowo od początku tego roku wszyscy zatrudnieni mogą korzystać z szerokiego wachlarza prywatnej opieki medycznej. 

– Pandemia COVID-19 miała i ma znaczący wpływ na nasze życie, a także na funkcjonowanie naszych zakładów. Od kiedy w Polsce potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa, rozpoczęliśmy kampanię informacyjną, której celem było przekazanie pracownikom jak najbardziej rzetelnych informacji na temat nowego zagrożenia oraz podejmowanych działań w walce z COVID-19. To właśnie dzięki dobrej współpracy i dużemu zaangażowaniu załogi firmy osiągnięto wysoką efektywność w walce z koronawirusem – tłumaczy Marcin Dudzik, Specjalista ds. BHP w Tokai COBEX Polska. 

– Staramy się wspierać naszych pracowników w walce z pandemią, zapewniając im nie tylko najwyższy poziom bezpieczeństwa, ale też wsparcie w profilaktyce zdrowotnej.  Jesteśmy świadomi, że działalność firmy zależy od sprawności osób w niej zatrudnionych. W związku z tym podejmujemy wszelkie niezbędne kroki, aby zapewnić załodze Tokai COBEX Polska komfort i bezpieczeństwo, szczególnie w obecnych czasach walki z koronawirusem – wyjaśnia Beata Rembierz, Dyrektor Personalny w Tokai COBEX Polska.

A to już wiesz?  Branża FMCG zmienia e-commerce

Bogaty program medyczny

Odpowiedni program medyczny zwiększa komfort pracy i usprawnia proces leczenia, który w dobie pandemii jest wyjątkowo istotny. Dostęp do opieki medycznej to także skuteczna profilaktyka, której efektem jest zwiększenie komfortu psychicznego pracowników oraz ich rodzin – Zagwarantowanie pracownikom odpowiedniej opieki medycznej wynika z potrzeby zapewnienia załodze firmy dostępu do wyspecjalizowanych badań a także konsultacji lekarzy specjalistów. Osoby zatrudnione w przedsiębiorstwie mają dzięki temu m.in. możliwość korzystania  z nieograniczonego spektrum usług medycznych (dla dorosłych i dzieci), a także do szerokiego zakresu badań diagnostycznych. Ponadto pracownicy mają możliwość konsultacji medycznych on-line poprzez stronę lub aplikację dostępną na smartfony – informuje Beata Rembierz. 

Wsparcie psychologiczne
Wartym podkreślenia jest również fakt, że oprócz dbałości o zdrowie i bezpieczeństwo fizyczne, przedsiębiorstwo wprowadziło w ubiegłym roku także możliwość korzystania z porad psychologa. Obecna sytuacja zmieniła życie wszystkich ludzi. Niektórym mogą towarzyszyć silniejsze emocje, wzmożony stres czy też niepokój o najbliższych.

Jak zaznacza Marcin Dudzik porady psychologiczne były najbardziej potrzebne właśnie w okresie wzmożonej zachorowalności na COVID-19, kiedy często na kwarantannie przebywały całe rodziny.
– Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak w obecnych czasach ważna jest równowaga emocjonalna. Zależy nam, aby załoga Tokai COBEX Polska miała dostęp nie tylko do wsparcia medycznego, ale także psychologicznego. To istotne nie tylko dla satysfakcjonujących wyników, ale przede wszystkim dla komfortu pracy oraz odpowiedniej atmosfery – mówi na koniec Specjalista ds. BHP w Tokai COBEX Polska.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
TOKAI COBEX POLSKA DBA O ZDROWIE SWOICH PRACOWNIKÓW BIZNES, Firma - Doskonale zdaje sobie z tego sprawę firma Tokai COBEX Polska, która od stycznia wprowadziła bogaty pakiet medyczny, a także stale usprawnia swoje działania związane z ochroną przed COVID-19.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy