Dieta

Jak dieta wpływa na nasze życie?

Jak dieta wpływa na nasze życie?
Jak dieta wpływa na nasze życie? Stosowana dieta wywiera bardzo duży wpływ na samopoczucie, zdrowie i ciało. Zmiana nawyków żywieniowych zawsze powinna być pierwszym krokiem

Jak dieta wpływa na nasze życie?

Stosowana dieta wywiera bardzo duży wpływ na samopoczucie, zdrowie i ciało. Zmiana nawyków żywieniowych zawsze powinna być pierwszym krokiem do pełnej metamorfozy, a co za tym idzie do lepszego życia.

Otyłość jest najpoważniejszą chorobą dzisiejszego świata, cierpi na nią ponad 2 mld ludzi, czyli prawie 30 proc. całej populacji, podczas gdy jeszcze 40 lat temu było ich aż dwa razy mniej. W części przypadków otyłość bezpośrednio może przyczynić się do śmierci, w innych zwiększa ryzyko zachorowań na cukrzyce, czy nadciśnienie. To jest powód, dla którego w szczególności osoby otyłe powinny zadbać o swoją dietę. Jednak nie tylko one. Dieta bogata w składniki odżywcze zapewni poprawę jakości życia wszystkich – bez względu na płeć, wiek, czy status materialny. A to wszystko dlatego, że jesteś tym, co jesz.

Regularność to podstawa

Równie ważne jak jakość produktów jest regularność ich spożywania. Zbilansowana dieta powinna składać się z pięciu posiłków dziennie i dostarczać do organizmu (w regularnych odstępach czasowych) wszelkich niezbędnych składników odżywczych. Kiedy posiłki spożywane są rzadziej, metabolizm pracuje wolniej, a to powoduje odkładnie się nadmiaru tkanki tłuszczowej tłuszczu w naszym organizmie. Już po kilku dniach po zmianie nawyków żywieniowych zauważalne będą pierwsze efekty, natomiast po miesiącu stopniowo zacznie zmieniać się nie tylko samopoczucie, ale także ciało. Wprowadzenie w życie teorii zdrowego i regularnego odżywiania może być problematyczne, szczególnie jeśli ograniczeniem jest czas. Jeśli nie możemy regularnie gotować i przygotowywać porcji posiłków na cały kolejny dzień, wówczas alternatywą są rozwiązania oferowane przez rynek, a więc oferty cateringu dietetycznego, np. DietBox.pl. Korzystając z usługi firmy oferującej tzw. „dietę w pudełkach” mamy pewność, że przygotowywane posiłki zawierają wszelkie niezbędne składniki odżywcze, a ponadto są świeże i smaczne.

A to już wiesz?  Zdrowa ciąża – wyzwanie czy już trend?

Dietę należy urozmaicać

W odpowiednio zbilansowanej diecie powinno znaleźć się miejsce na wszystkie składniki. Owoce i warzywa są skarbnicą witamin, ryby zawierają kwasy nienasycone (omega-3), które dobrze wpływają na odporność, a także mogą zapobiec zawałom i nowotworom, z kolei nabiał zadba o prawidłową budowę kości i zębów. Zmiana nawyków żywieniowych nie powinna być czymś „na chwilę”. Pierwsze efekty zazwyczaj przychodzą stosunkowo szybko, jednak nie powinno się spoczywać na laurach. Najczęstszym powodem, dla którego ludzie rezygnują z diety jest jej monotonia. Po kilku tygodniach często zaczyna brakować pomysłów na urozmaicenie posiłków, dlatego ciekawym rozwiązaniem może być szukanie inspiracji w Internecie lub zorganizowanie tygodnia z różnymi kuchniami świata. Taki zabieg sprawia, że wybrane menu nie powiela się nawet przez kilka miesięcy. Jeśli posiłki są przygotowywane w domu, wówczas można wykorzystać listę dań z różnymi sposobami ich przyrządzania. Zdrowie odżywianie jest bardzo ważne, a wszystko to co jemy ma wpływ na całą naszą rzeczywistość. Jeśli jedynym problemem, z którym należy się zmierzyć jest urozmaicenie posiłków, to trzeba znaleźć najlepsze rozwiązanie i ustalić swoje priorytety – czas, pieniądze, czy może zdrowie.

Postaw na aktywność fizyczną

Organizm człowieka szybko przyzwyczaja się do złego, jednak równie szybko do dobrego. Jedyne z czym trzeba się zmierzyć to umysł i głos w głowie, który podpowiada, że człowiek nie da rady. Psycholodzy nie mają wątpliwości, że to minie – w niektórych przypadkach zdarza się to szybciej, w innych ten proces przebiega wolniej. Motywacją powinna być perspektywa szczęścia i poczucie lekkości. Jeśli już człowiek złapie „bakcyla” zdrowego odżywiania, wtedy bardzo często pojawia się chęć, aby pójść o krok do przodu. Uniwersalną prawdą jest fakt, że apetyt rośnie w miarę (zdrowego) jedzenia. Do zbilansowanej diety warto dołączyć aktywność fizyczną, a organizm na pewno odpłaci się i będzie dobrze służył przez długie lata. Warto podkreślić, że ruch nie ogranicza się tylko do siłowni, czasami równie skuteczną alternatywą jest dłuższy spacer. Wystarczy połączyć te rzeczy, aby otrzymać dobre samopoczucie, zdrowie oraz ciało. Nowości rynkowe stworzone są po to, aby z nich korzystać, a usługi cateringu dietetycznego pozwolą zaoszczędzić czas i urozmaicą dietę.

A to już wiesz?  Zalecenia dla młodych mam, które chcą zadbać o linię

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy