Niemowle Produkty dla dzieci

Mata edukacyjna dla niemowląt

Mata edukacyjna dla niemowląt
Mata edukacyjna inna niż wszystkie Choć o matach edukacyjnych dla niemowląt powiedziano i napisano już wiele, to jednak wciąż nie wiemy wszystkiego. Okazuje się bowiem,

Mata edukacyjna inna niż wszystkie
Choć o matach edukacyjnych dla niemowląt powiedziano i napisano już wiele, to jednak wciąż nie wiemy wszystkiego. Okazuje się bowiem, że ich rola w stymulowaniu rozwoju emocjonalnego, intelektualnego i motorycznego najmłodszych jest nie do przecenienia. Na co więc zwracać uwagę, wybierając tę jedną jedyną?

Bezpieczeństwo

Mata edukacyjna niejedną pełni funkcję. Tą najważniejszą jest jednak tworzenie przestrzeni równie bezpiecznej, co kreatywnej. Odpowiedniej jakości materiały to jedno. Właściwa grubość maty to inna, ale równie ważna kwestia. Im bardziej miękka jest mata edukacyjna niemowlęcia, tym lepiej: ryzyko uderzenia się w trakcie odkrywania uroków świata jest mniejsze, a komfort leżenia, pełzania czy siedzenia – zdecydowanie większy. Dlatego wybierając tę jedną jedyną, sięgajcie po maty odpowiednio grube, miękkie, wykonane z wysokiej jakości bawełny (np. maty do zabawy Bedouin Stories Elodie Details ze sklepu www.babymama.pl).

Wzory i kolory

Czy maty do zabawy dla niemowląt powinny być wielobarwne i ozdobione motywami bajkowymi? Nie. Dla kilkutygodniowego bobasa postać z bajki nie ma żadnej wartości. Ważniejsze jest to, by mata edukacyjna była tak zaprojektowana, aby prawidłowo stymulować rozwój zmysłów u niemowląt. Wyraźne wzory i kontrastowe kolory (np. czerń i biel) to strzał w dziesiątkę, zwłaszcza w przypadku najmłodszych bobasów. Istnieje bowiem zasada, wedle której, im młodsze jest niemowlę, tym mniej bodźców powinno mu się dostarczać. Dziecko potrzebuje przecież czasu, by odpowiednio się zaadaptować w nowej rzeczywistości. Niedojrzała kora mózgowa nie radzi sobie z nadmiarem bodźców wzrokowych i zbyt dużą porcją informacji. Po raz kolejny okazuje się więc, że mniej znaczy więcej, zwłaszcza w przypadku przedmiotów, z którymi maluch ma ciągły kontakt.

Funkcjonalność

Mata edukacyjna dla niemowląt musi być funkcjonalna. Tylko wtedy sprawdzi się przez wiele lat. Mata do Bedouin Stories Elodie Details jest doskonałym pomysłem. Stonowane kolory i wzory, najlepszej jakości materiał, ciekawy, oryginalny kształt sprawiają, że z jej możliwości mogą korzystać dzieci od 1. dnia życia. Mata jest nie tylko piękna i oryginalna, dzięki czemu może stanowić doskonałą dekorację do pokoju dziecięcego, ale i łatwa do utrzymania w czystości- możesz ją bez obaw prać w pralce.

A to już wiesz?  Dieta dla małego geniusza? Polecamy z okazji międzynarodowego Dnia Mózgu 18.03.14!

Więcej informacji o macie do zabawy do zabawy Bedouin Stories Elodie Details Rodzice znajdą na www.babymama.pl
Mata do zabawy Bedouin Stories Elodie Details – cena: 317,00 zł
Mata do zabawy Graphic Devotion Elodie Details – cena: 317,00 zł

Mata_Elodie_Details_1-001-2015-10-14 _ 08_19_14-80

Mata_Elodie_Details_2-002-2015-10-14 _ 08_19_14-80

Mata_Elodie_Details_3-003-2015-10-14 _ 08_19_14-80

Mata_Elodie_Details_4-004-2015-10-14 _ 08_19_14-80

Mata_Elodie_Details_5-005-2015-10-14 _ 08_19_14-80

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy